Међународни турнир Нови Сад, 1986.

Приредио: Слободан Бојковић

Нови Сад, 17 – 29. 10. 1986.

Турнир комплетно обрађен од стране Владице Андрејића може се видети на: http://www.perpetualcheck.com/show/show.php?lan=cp&data=Y1986024

Традиционални међународни турнир поводом годишњице ослобођења града одржавао се у свечаном салону спортско-пословног центра Војводина у Новом Саду. Услови за игру нису били на нивоу ранијих турнира због повремене буке и лоше вентилације у простору за игру. (Иако је сала амфитеатра све време била слободна, због финансијских разлога у њу смо прешли тек после петог кола.)

Нови Сад, 17 – 29. 10. 1986.

Ево и неких партија Бојковића са турнира (кликните на поља са линковима за приказ партија):

17.10.1986Бојковић, Слободан (2360)1:0Соколов, Иван (2425)B50
18.10.1986Јовић, Љубомир (2325)1:0Бојковић, Слободан (2360)B23
21.10.1986Бојковић, Слободан (2360)1:0Лазић, Мирољуб (2360)C92
25.10.1984Бојковић, Слободан (2360)1:0Исета Чабари, Феликс (2395)C54
26.10.1984Рајковић, Душан (2460)½:½Бојковић, Слободан (2360)D93
27.10.1984Бојковић, Слободан (2360)0:1Ђурић, Стефан (2450)B15
29.10.1984Смагин, Сергеј (2495)1:0Бојковић, Слободан (2360)B22

Ово је било моје последње учешће на међународним турнирима поводом дана ослобођења Новог Сада. Због обавеза и проблема на послу, на турниру наступам неприпремљен. Осим тога, хендикепиран сам породичним, као и надовезаним здравственим проблемима. Ипак, понуду за учешће на турниру нисам одбио, мада се игром, у отежаним околностима, нисам ни прославио. Опет је било пар почетнички изгубљених партија, као на пример са Тринговом, Јовићем и Смагином; а у партији са велемајстором Стефаном Ђурићем сам са фигуром за два пешака, погрешио и претрпео пораз. 

У партији са Душаном Рајковићем сам грубом грешком упропастио бољу позицију, да бих се касније вадио и захваљујући пропустима противника ремизирао. Тиме сам успео да задржим предност у међусобним сусретима, јер сам у такође турбулентној партији на турниру у Новом Саду 1979. године успео да га победим.